Pučiamųjų instrumentų metodinė grupė mokykloje gyvuoja nuo 1966 m. Tai – pati spalvingiausia metodinė grupė, kurią renkasi vaikai ir paaugliai, norintys išmokti groti mušamaisiais (mokytojai Vitalis Vidikas ir Edvinas Šablevičius) ir pučiamaisiais instrumentais: klarnetu (mokytojas Romanas Jeleniauskas), fleita (mokytojos Julija Maksimec ir Violeta Jeleniauskienė), triūba ir trimitu (mokytojas Vilius Naruševičius), saksofonu (mokytojai Romanas Jeleniauskas ir Robertas Šulcas), trombonu (mokytojai Dalius Sasnauskas ir Vitalis Vidikas).

Jaunieji pūtikai – aktyvūs rajono koncertinio gyvenimo dalyviai, respublikinių ir tarptautinių konkursų bei festivalių dalyviai ir nugalėtojai; jų atliekama muzika ne kartą skambėjo įvairiose Lietuvos koncertinėse erdvėse ir projektuose. Mokytojai džiaugiasi savo ugdytiniais: ansamblio „Effeto Duo“ muzikante, fleitininke Ernesta Vauraite (mokytojos Violetos Jeleniauskienės klasė), pedagoge, Kauno simfoninio orkestro fleitininke Aušra Lukoševičiūte (mokytojo Mamerto Panavo klasė), jaunu talentingu bosistu ir kompozitoriumi Pauliumi Vaicekausku, dabar žinomu pramoginės muzikos pasaulyje (mokytojo Vitalio Vidiko klasė), mokykloje besimokiusiu žymiuoju dainininku Mantu Jankavičiumi – tai vis mūsų mokyklos auklėtiniai, prie kurių muzikinio ugdymo ženkliai prisidėjo šio skyriaus mokytojai.

Didžiuojamės jaunųjų muzikantų mėgstamu pučiamųjų instrumentų orkestru, šiuo gyvavimo laikotarpiu puošiančiu ne vieną svarbų renginį, o praeityje – respublikinių ir tarptautinių kokursų bei festivalių prizininku ir laimėtoju.

Nuo 2015 m. kas dvejus metus šios metodinės grupės mokytojų organizuojamas saksofoninės muzikos festivalis „Kėdainiai“ kaskart išlaiko originalią renginio dvasią, todėl yra populiarus tarp Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.

Metodinė grupė kasmet organizuoja įvairias meistriškumo pamokas, dalyvauja seminaruose, mokymuose, dalijasi patirtimi atvirose pamokose ir bendradarbiauja su kolegomis iš įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų.