1959 m. įkurtos akordeono klasės pirmieji mokyotojai – Stasys Chockevičius ir Vaclovas Šablevičius. Šiuo metu jaunuosius muzikantus grojimo paslapčių moko Rasa Gužauskaitė-Babilienė.

Groti tautiniais instrumentais Kėdainių muzikos mokykloje pradėta 1980 m. – įsteigtos birbynės, lumzdelio (mokytoja Genė Gusiniauskienė), kanklių ir skrabalų (mokytojos Dalia Valdajevienė ir Dileta Jagelavičiūtė) klasės.

Nedidelis mokytojų kolektyvas džiaugiasi išugdęs ne vieną profesionalų akordeono ir tautinės muzikos specialistą, sėkmingai perteikiantį žinias jauniesiems muzikantams įvairiose Lietuvos muzikos mokyklose.

Aktyviai kaip solistas ir įvairių ansamblių primarijus koncertuojantis akordeonininkas Laimonas Salijus niekada neužmiršta gimtųjų Kėdainių ir savo pirmosios mokytojos Lilijos Labeckienės. Laimonas – daugelio respublikinių bei tarptautinių konkursų JAV, Ukrainoje, Italijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Estijoje nugalėtojas ir prizininkas, apdovanotas LR Vyriausybės padėkos raštais, taip pat – LR Prezidentų V. Adamkaus ir D. Grybauskaitės padėkos raštais.

Mūsų muzikos mokyklą garsina ir profesionalus birbynininkas Algirdas Jedemskij (mokytojos Genės Gusiniauskienės klasė).

Vienas pirmųjų muzikos mokyklos akordeono specialybės auklėtinių – muzikantas, kompozitorius, ilgametis liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ vadovas Antanas Mikalauskas.

Akordeonu ir tautiniais instrumentais grojantys mokiniai – aktyvūs įvairių respublikinių bei tarptautinių festivalių, konkursų, koncertų dalyviai, prizininkai ir laimėtojai, koncertuojantys rajone ir už jo ribų.

Nuo 2012 m. metodinė grupė organizuoja kas antrus metus vykstantį Lietuvos tautinės muzikos festivalį „Draugystės melodijos“ ir kasmet Kauno krašto akordeonininkus suburiantį koncertą „Draugystės akordeonas“, kuris 2019 m. išaugo į respublikinį festivalį „Accordionissimo“.