Jau tapo tradicija vasarai besibaigiant muzikos mokykloje surengti stovyklą ir pakviesti vaikus kartu pamuzikuoti ir smagiai praleisti laiką. Šiemet stovykloje „Su muzika per miesto istoriją” turime labai aiškų tikslą – per 5 dienas paruošti muzikinę-literatūrinę programą „Ant herbo kunigaikščio jo Mylistos”, pagal XVII a. kompozitorių muziką ir “Knigos nobažnystės krikščioniškos” (1653 m.) tekstus kartu su Kėdainių, Biržų muzikos mokyklų ir Kauno J. Naujalio muzikos gimnazijos mokiniais. Ši programa bus pristatoma kultūros istorijos festivalio „Radviliada” metu, rugsėjo 9 d., Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje.
Pirmą stovyklos dieną po atostogų miego dalyvius pabudino aktoriaus Paul vedami žaidimai, vaikai susipažino su muzikiniais kūriniais ir literatūrine medžiaga, kurią turės įveikti stovyklos metu. Muzikinę programos dalį vaikai mokėsi atlikti kartu su savo instrumentų mokytojomis ir smuikininke, Kauno J.Naujalio muzikos gimnazijos smuiko mokytoja eksperte Ilona Klusaite, o literatūrinę dalį kartu su stovyklos dalyviais ruošė režisierė Erika Usevičiūtė. Stovyklos dalyvius į ruošiamos programos kontekstą apie Radvilų laikus, miestą ir reformatų bažnyčią puikiai įvedė Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis.
Paskutinę stovyklos dieną dalyviai praleido Kaune, kur grojo kolektyve Kauno Juozo Naujalio muzikos gimnazijoje, kartu su styginių instrumentų ansambliu. Jungtinis kėdainiečių-kauniečių muzikantų orkestras, vadovaujamas smuikininkės, J. Naujalio muzikos gimnazijos smuiko mokytojos ekspertės Ilonos Klusaitės, bei „Knigos nobažnystės krikščioniškos” tekstus skaitančios merginos, paruoštos režisierės Erikos Usevičiūtės, repetavo programą rugsėjo 9 d. Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčioje vyksiančiam Kultūros istorijos festivalis „Radviliada 2023“ koncertui. Taip pat stovyklos dalyviai apsilankė Kauno miesto muziejaus Tautinės muzikos skyriuje, kur šiuolaikiškai ir interaktyviai pristatoma lietuvių tradicinė muzika ir edukacinio užsiėmimo „Kaip gimsta skudutis” metu kiekvienas pasigamino skudutį-švilpą.
Ačiū visiems darbštiems stovyklautojams ir jų puikioms mokytojoms – Zitai Smikienei, Violetai Jeleniauskienei, Julijai Maksimec, Erikai Usevičiūtei ir Ilonai Klusaitei.
Stovykla finansuota Kėdainių rajono savivaldybės.