Styginių instrumentų klasės pedagogai kviečia mokytis groti smuiku, violončele, kontrabosu, klasikine, elektrine ir bosine gitaromis. Smuiko klasė įkurta 1959 m.; pirmasis ir ilgametis mokytojas – smuikininkas Vaclovas Šablevičius.

Jaunieji stygininkai yra pelnę nemažai apdovanojimų konkursuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje, daug koncertuoja mokykloje, rajone ir Lietuvoje.

Smuiko grojimo paslapčių mažuosius muzikantus moko mokytojai: Edita Bujanauskienė, Vilma Stanienė, Irina Kolganova, Edvinas Šablevičius.

1978 m. įkurta mokytojos Zitos Smikienės violončelės klasė žinoma visoje Lietuvoje. Džiaugiamės išugdytais profesionaliais violončelininkais: Kauno fortepijoninio trio muzikante, pedagoge Asta Krištaponienė ir solistu, Naujų idėjų kamerinio orkestro NIKO muzikantu Deividu Dumčiumi. Nuo 1986 m. mokoma groti klasikine gitara.

Su jaunaisiais muzikantais dirba mokytojai Ramunė Vizbarienė, Arūnas Zenevičius, Linas Keliauskas. Gitaristai noriai buriasi į ansamblius ir aktyviai koncertuoja. Pačios jauniausios – kontraboso, bosinės ir elektrinės gitaros specialybės, kurių grojimo paslapčių moko Edvinas Šablevičius ir Vitalis Vidikas.

Asamblinio grojimo įgūdžiai tobulinami įvairios sudėties kameriniuose ansambliuose ir orkestre. Ne vieną dešimtmetį gyvuojantis styginių instrumentų orkestras – įvairių koncertinių programų, rajono ir Lietuvos dainų švenčių dalyvis, aktyvus įvairių projektų („Radviliada“, „Paberžės muzikos festivalis Tėvo Stanislovo 100-osioms gimimio metinėms“, „Aukštaitijos simfoninis orkestras“, paramos projektas „Kėdainiams reikia vargonų!“) partneris.

Styginių instrumentų metodinės grupės mokytojai noriai bendradarbiauja su įvairių Lietuvos muzikos ir meno mokyklų pedagogais, gilina profesines ir specialiąsias žinias kvalifikacijos kėlimo renginiuose, meistriškumo pamokose ir patys juos organizuoja.

2016 m. metodinė grupė surengė styginių instrumentų muzikos festivalį „Šokančios stygos“, skirtą ilgamečiam pedagogui, smuikininkui Vaclovui Šablevičiui atminti. Sulaukta didelio jaunųjų atlikėjų būrio iš visos Lietuvos, todėl festivalis kas antrus metus rengiamas ir dabar.